чл. 70 КТ кога се удължава - Форум за счетоводство - Веста Консулт
Sunday, 11.12.2016, 02:28
Добре дошъл Гост | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Page 1 of 11
Forum moderator: Muchakova, Boyanova 
Форум за счетоводство - Веста Консулт » Въпроси и отговори » ТРЗ » чл. 70 КТ кога се удължава
чл. 70 КТ кога се удължава
Petia_75Date: Wednesday, 21.12.2011, 15:23 | Message # 1
Младши стържант
Group: Потребители
Messages: 13
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Из МТСП

Въпрос:
Ползването на платен домашен отпуск и болничен, удължава ли определения в трудовия договор, срок за изпитване по чл.70 от КТ?

Отговор на МТСП:
Съгласно чл. 70, ал. 4 от Кодекса на труда, в срока за изпитването не се включва времето, през което работникът или служителят е бил в законоустановен отпуск или по други уважителни причини не е изпълнявал работата, за която е сключен договорът.
 
Форум за счетоводство - Веста Консулт » Въпроси и отговори » ТРЗ » чл. 70 КТ кога се удължава
Page 1 of 11
Search:


Vesta Consult © 2016