Friday, 26.04.2024, 03:32
Добре дошъл Гост | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Muchakova, Boyanova, kalla  
Форум за счетоводство - Веста Консулт » Други » Новини » Споразумение между НАП и Агенция по заетостта
Споразумение между НАП и Агенция по заетостта
BoyanovaDate: Monday, 06.06.2011, 08:49 | Message # 1
.::.
Group: Админ
Messages: 365
Awards: 9
Reputation: 1
Status: Offline
Ново споразумение подписаха НАП и Агенцията по заетостта
03 Юни 2011
Националната агенция за приходите (НАП) ще предоставя на Агенцията по заетостта (АЗ) детайлна информация за това дали се спазва изискването към работодателите да осигурят 6 месечна заетост след периода на субсидияна наетите безработни лица. Съгласно подписаното ново споразумение между двете ведомства НАП ще съдейства на АЗ при осъществяване на контрола по изпълнение на Закона за насърчаване на заетостта (ЗНЗ).

Освен това, ще се контролира дали безработните получили еднократна парична помощ за започване на самостоятелно стопанска дейност вместо обезщетение за безработица по реда на Кодекса за социално осигуряване внасят осигурителните си вноски.

НАП се ангажира да предоставя информация на АЗ за приетите уведомления за сключените трудови договори по зададени БУЛСТАТ номера и ЕГН.


Хората са само два вида- простИ хора и простО хора, вторите често грешат, но първите само това правят!
 
Форум за счетоводство - Веста Консулт » Други » Новини » Споразумение между НАП и Агенция по заетостта
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Vesta Consult © 2024