Friday, 29.03.2024, 12:05
Добре дошъл Гост | RSS
[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: kalla  
Форум за счетоводство - Веста Консулт » Въпроси и отговори » Счетоводство » казус (как да постъпя)
казус
butterflyDate: Sunday, 12.01.2014, 01:21 | Message # 1
Младши стържант
Group: Потребители
Messages: 1
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Здравейте!Моят случай е следният:докато бях в майчинство фирмата ,в която работех и по принцип е варненска фирма се раздели на две и аз останах като заварено положение в нея,а офиса в моя град-Шумен го взе новата фирма и дефакто сега ако се върна на работа трябва да е във Варна тъй като моята фирма вече няма щат в Шумен,но аз не желая да отида там.От фирмата още не са ми предложили да се местя,защото тъкмо излязох в платен отпуск,но моят въпрос е могат ли да ме съкратят по чл.328 и да вземам обезщетение от борсата и трябва ли фирмата да ми ипзлаща обезщетение в такъв случай,понеже мисля ,че ако трябва да го направят може и да не се съгласят на това.Аз мислех да ползвам полагаемият ми неплатен отпуск за отглеждане на дете до навървшване на 8 годишна възраст и след това да ме освободят от работа по взаимно съгласие,за да мога да гледам детето докато навърши 3 год. възраст и го дам на градина,но тогава обезщетението е минимално и е само за 4 месеца,доколкото разбрах.Моля посъветвайте ме как да постъпя и какви са ми правата,понеже изобщо не съм наясно с тези нещаИиначе имам около 7 години трудов стаж,като не целия обаче ми е нанесен в трудовата книжка,но като проверих в НОИ,видях че целия ми стаж си е нанесен в тяхната база данни.
Благодаря ви предварително!
 
BoyanovaDate: Thursday, 16.01.2014, 17:56 | Message # 2
.::.
Group: Админ
Messages: 365
Awards: 9
Reputation: 1
Status: Offline
Здравейте,

Тъй като сте майка на дете до 3 г. възраст, то Вие попадате под закрила на закона и може да Ви съкратят само с разрешение на Инспекция по труда- процедурата не е от най-късите.

Следователно по-скоро за Вас е важащ вариантът да си използвате отпуската и да напуснете фирмата по реда на чл. 325 КТ, т.е. по взаимно съгласие.

При напускането, изисквайте да Ви се оформи коректно трудовата книжка и да Ви се издаде УП. Съхранявайте издадените Ви документи.


Хората са само два вида- простИ хора и простО хора, вторите често грешат, но първите само това правят!
 
Форум за счетоводство - Веста Консулт » Въпроси и отговори » Счетоводство » казус (как да постъпя)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:


Vesta Consult © 2024